Żaki Piasta Halowym Mistrzem Krakowa 2019!

dav

Przed czterema laty orliki Piasta Skawina triumfowały w Halowych Mistrzostwach Krakowa, a jednym z mocnych filarów drużyny był Piotr Trzyszczyk. W niedzielę, 24 marca, w ślady tamtej ekipy poszła drużyna żaków młodszych, z młodszym bratem Piotrka, Tomkiem, w roli lidera zespołu. Piast Skawina – Halowym Mistrzem Krakowa 2019!

Eliminacje, pomimo przydzielenia do tej samej grupy bardzo mocnej drużyny Bronowianki Kraków, były dla Piasta spacerkiem, aż do ostatniego ich dnia. Wtedy właśnie przyszło się zmierzyć z Bronowianką bez czterech podstawowych zawodników (choroby, kontuzje). Mimo to udało się tamten mecz zremisować …5:5 i wygrać grupę. A to dawało awans do ćwierćfinałów (awans uzyskała też Bronowianka).

Turniej finałowy od początku zdawał się mieć dwóch faworytów – nasz zespół i Hutnik Kraków, który jeszcze mocniej obijał swoich rywali w eliminacjach niż czynili to podopieczni Artura Wątora. W pierwszym meczu ćwierćfinałowym rywalem naszych chłopców była Polonia Kraków, dobrze nam znana drużyna, często goszcząca na turniejach w Skawinie. Wprawdzie wygraliśmy ten mecz 2:0 po golach Michała Bednarka na początku i w końcówce, jednak długimi momentami rywal prezentował się naprawdę znakomicie i o awans do kolejnej rundy wcale łatwo nie było. Półfinałowy mecz z Hutnikiem Kraków był bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym – jak mówi trener Wątor – „oni nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji, bo bardzo mądrze zagraliśmy ten mecz w obronie, a my wykorzystaliśmy jedną z trzech dogodnych okazji bramkowych”. Gola na wagę finału strzelił Tomek Trzyszczyk, który wprawdzie zmagał się z chorobą, ale gdy było trzeba stanąć na wysokości zadania, nie zawiódł.

Mecz finałowy przeciwko Cracovii był …najłatwiejszym tego dnia. Wprawdzie po szybko strzelonym przez Piasta golu, Cracovia doprowadziła do wyrównania po jednym z nielicznych błędów w defensywie, to jednak końcówka zdecydowanie należała do Piasta, który udokumentował swoją przewagę dwoma kolejnymi trafieniami, ostatecznie wygrywając 3:1 (gole: Trzyszczyk 2, Bednarek). Chwilę po zakończeniu meczu nasi bohaterowie odebrali złote medale i puchar za końcowe zwycięstwo!

Piast grał w składzie: Michał Bednarek, Damian Baran, Bartosz Ćwik, Milan Dyśko, Igor Fujawa, Krzysztof Kapela, Maksymilian Kobyliński, Jan Kurlit, Piotr Sikora, Tomasz Trzyszczyk.