Żaki 2011 – najlepsi, mimo osłabień!

żakiMłAWPierwszym akordem Dragon Winter Cup 2019 był turniej żaków młodszych. Nasz zespół, do czego już przywykliśmy w tej kategorii wiekowej, miał być faworytem. I, choć brakowało aż czterech podstawowych graczy, podopieczni trenera Artura Wątora znów wygrali!

Nasz zespół zaczął dość ospale, długo nie potrafiąc trafić do bramki mądrze broniącej się drużyny Orła Sidzina. Jak już jednak padł pierwszy gol, to i kolejne się posypały. Koncertowo w ataku grał Michał Bednarek, który zakończył turniej z 8 golami i statuetką króla strzelców. „Tyły” trzymali pewnie Bartek Ćwik, Jasiek Kurlit i Ignacy Piotrowski. Pozostali zawodnicy, doskonale uzupełniali całość drużyny, jak choćby zdobywca trzech ważnych goli – Damian Baran.

Już w rywalizacji grupowej doszło do przedwczesnego finału, czyli potyczki z Master Kids Skawa. Remis 1:1 żadnej ze stron nie krzywdził, a oba zespoły łatwo wyszły z grupy, awansując do półfinałów. W meczu decydującym o awansie do finału, Piast spotkał się z Polonią Kraków, bez problemów wygrywając 4:1.

W finale na nasz zespół czekali świetnie dysponowani tego dnia gracze …Master Kids Skawa. Mecz ułożył się dla jeszcze mocniej osłabionego Piasta (którego musiał opuścić po zwycięskim półfinale Bartek Ćwik) – doskonale, bo szybko strzelony gol pozwolił skupić się na grze obronnej. Gdy pięknym lobem z własnej połowy popisał się Janek Kurlit i było 2:0, przewaga wydawała się być już bezpieczna. Wprawdzie goście zdobyli gola uderzeniem z rzutu wolnego, ale na więcej mądrze broniący się zespół Artura Wątora już rywalowi nie pozwolił.

– Cieszę się, że chłopcy mimo licznych chorób i spowodowanych nimi nieobecności, pokazali się z tak dobrej strony. Nie chodzi tu nawet o samo końcowe zwycięstwo, ale o to jak grali, jak byli zorganizowani i jak współpracowali na boisku, mądrze się uzupełniając. To tylko świadczy o tym, że mamy w tej grupie naprawdę duży wybór fajnych zawodników, którzy nawet grając w osłabieniu, nie tracą na wartości – podsumował trener Artur Wątor.

Cykl turniejów „Noworoczny Dragon Winter Cup 2019” jest współfinansowany ze środków budżetu gminy Skawina.

skawina logokolor po prawej