„Wyścigi” dziewcząt Piasta z FSA Kraków

AKF_Piast U-14Kolejny weekend z Akademią Kobiecego Futbolu za nami! Nasze dziewczęta znów zaprezentowały się bardzo dobrze i w obu kategoriach wiekowych – U14 i U10 – rywalizują o pierwszą pozycję z Football Success Academy Kraków.

Starsza kategoria rywalizowała w sobotę. Piast wygrał trzy z czterech zaplanowanych na ten dzień meczów, tylko ze Starówką Nowy Sącz tracąc punkty po remisie 1:1 (gol Julii Szymuś). W pozostałych meczach podopieczne Krzysztofa Durlika odprawiały rywalki z kwitkiem. Przeciwko AS Świątniki Górne skończyło się na 6:0 (gole: Julia Szymuś, Natalia Kuźdub, Aleksandra Dziób, Weronika Zawada, Natalia Ciapała, Paulina Młodzik), z AZS UJ Kraków – 3:1 (gole: Szymuś, Dziób, Ciapała), a z Respektem Myślenice – 3:0 (Szymuś, Zuzanna Kościelny x2). Co ciekawe, w każdym meczu pierwsze trafienie należało do Julii Szymuś!

Orliczki o punkty walczyły w niedzielę. Na dzień dobry pokonały 7:0 Prądniczankę Kraków po dwóch golach Mileny Łukasik i Gabrieli Gąsior (najmłodsza w zespole, 2009) oraz jednym trafieniu Martyny Góreckiej, Martyny Godyń, Mai Homendy. Z AZS UJ Kraków padł bezbramkowy remis. Znowu mecz z Prądniczanką (5:0) pozwolił nabić licznik bramkowy, a zadbały o to: Ola Dotoń i Gabrysia Gąsior, trafiając po 2 razy oraz Milena Łukasik. Przeciwko Football Success Academy znowu wysokie zwycięstwo 5:0 dzięki dwóm trafieniom Mai Homendy oraz golom Mileny Łukasik, Martyny Góreckiej i Aleksandry Dotoń. W kolejnym meczu przyszła niespodziewana porażka 1:2 z Victorią Gaj, a gola na swoje konto zapisała Martyna Górecka. Na koniec, z Jedynką Krzeszowice udało się wygrać 1:0 po golu Gąsior.

Po tym weekendzie Piast U-14 prowadzi z przewagą 9 punktów nad FSA Kraków, ale też rywalki rozegrały o 4 mecze mniej. Z kolei w U-10 na czele jest FSA Kraków, wyprzedzając Piasta o 6 punktów.