Trampkarze nie dali rady Wiśle w ELT

Piast_trPorażką 1:5 z Wisłą II Kraków zakończył się drugi w tym sezonie mecz trampkarzy Piasta Skawina. Gospodarze górowali nad naszym zespołem przez cały mecz i zasłużenie wygrali, choć przy odrobinie szczęścia mecz mógł się potoczyć inaczej.

Jako pierwsi gola w meczu rozgrywanym na obiekcie Nadwiślanu Kraków zdobyli podopieczni trenera Bartłomieja Bugaja, a jego autorem był Krzysztof Malinowski. Wisła szybko doprowadziła do wyrównania i rezultat remisowy utrzymywał się do końcówki pierwszej połowy, kiedy to Biała Gwiazda zadała dwa kolejne ciosy, do czego przyczyniła się seria błędów w szeregach obronnych naszego zespołu. Szkoda o tyle, że wcześniej to Piast miał dwie bardzo dogodne sytuacje do ponownego wyjścia na prowadzenie…

Po przerwie Piast zagrał dużo lepiej i Wisła nie stwarzała już większego zagrożenia w naszym polu karnym. W końcówce goście postawili wszystko na jedną kartę, korygując ustawienie na bardziej ofensywne. Gra na ryzyko zakończyła się utratą dwóch kolejnych goli, co jednak było wkalkulowane w taką decyzję.

– To był mecz z bardzo dobrym technicznie rywalem, który – nie ma co ukrywać – zasłużenie sięgnął po trzy punkty. My nie zagraliśmy z kolei najlepiej, zwłaszcza w obronie, gdzie popełniliśmy bardzo dużo prostych błędów – podsumował boiskowe wydarzenia trener Bartłomiej Bugaj.

Wisła Kraków – Piast Skawina 5:1 (3:1)

Piast Skawina: Eryk Kierzkowski – Eryk Sroka, Dominik Kmiecik, Karol Klimek, Kamil Frydrych – Bartosz Szopa, Norbert Mej – Tomasz Słupski, Mateusz Przebinda, Krzysztof Malinowski – Jakub Żmuda oraz Franciszek Kurlit, Aleks Dżugan, Igor Kuropatwa, Maciej Kopta, Kamil Adamczyk