Trampkarze „na zero z tyłu” ze Słowikiem!

trampkarzePo bardzo trudnym meczu drużyna trampkarzy Piasta Skawina pokonała trudnego rywala – Słowika Olkusz – 2:0. Dzięki temu zwycięstwu zespół Bartłomieja Bugaja awansował na czwarte miejsce w rozgrywkach EkstraLigi.

Drużyna z Olkusza zawsze była dla Piasta ciężkim rywalem, a do tego wyniki pierwszych meczów obu zespołów przeciwko Lotnikowi Kryspinów (1:0 Piasta, 5:1 Słowika) zdawały się sugerować ciężką przeprawę. I taka miała miejsce. Swoje trzy grosze dołożyło boisko, bowiem …na godzinę przed meczem administrator obiektu – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie poinformowało, że po raz pierwszy trampkarze zagrają na bocznej płycie.

Mecz od początku był wyrównany, choć lepszą sytuację do otwarcia wyniku stworzyli sobie goście, ale w pozycji sam na sam jeden z napastników Słowika nie znalazł sposobu na Eryka Kierzkowskiego. Również dobitka nie przyniosła rezultatu. W odpowiedzi i Piast miał niezłą okazję, ale strzał wybroniła …bramkarka Słowika, nasza była zawodniczka – Kinga Seweryn. Pierwszy gol padł tuż przed przerwą, kiedy to przytomnym podaniem wzdłuż pola karnego popisał się Krzysztof Malinowski, a wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Tomasz Słupski bezwzględnie wykończył akcję strzelając precyzyjnie w długi róg bramki.

Po zmianie stron mecz nadal toczył się głównie w środkowej strefie boiska, choć więcej szans mieli gospodarze. Jedną z nich perfekcyjnie wykorzystali, w czym najpierw duża zasługa Kamila Adamczyka, który głową zatrzymał długi przerzut w stronę pola karnego, a następnie ze skrzydła dośrodkował Oliwier Sznajder, a kolejny zmiennik, Igor Kuropatwa, podwyższył wynik meczu. Od tego czasu Piast starał się kontrolować boiskowe wydarzenia i nie dopuszczać do groźnych sytuacji, aby bezpiecznie „dowieźć” wynik do końcowego gwizdka arbitra. Plan udało się zrealizować wzorowo i mocny rywal wyjechał ze Skawiny bez punktów.

– To był dość trudny mecz, choć z naszej perspektywy – bardzo udany. Zagraliśmy mądrze, konsekwentnie, widać, że drużyna coraz lepiej się zgrywa. Dużo było walki, ale i małe boisko nie pozwoliło na zbyt wiele – ocenił trener Bartłomiej Bugaj.

Piast Skawina – Słowik Olkusz 2:0 (1:0) Tomasz Słupski 28′ – Igor Kuropatwa 47′

Piast Skawina: Eryk Kierzkowski – Oliwier Sznajder, Dominik Kmiecik, Karol Klimek, Kamil Frydrych – Mateusz Przebinda, Jakub Żmuda, Bartosz Szopa, Norbert Mej, Eryk Sroka – Krzysztof Malinowski oraz Tomasz Słupski, Kamil Adamczyk, Maciej Kopta, Aleks Dżugan, Igor Kuropatwa, Mateusz Faska.