Rywalizacja żaków na wysokim poziomie

żakiAWŚwietny poziom turnieju Dragon Winter Cup 2019 w kategorii żaków starszych! Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna Puszczy Niepołomice, wyprzedzając Szkołę Futbolu Staniątki i Piasta Skawina, ale tego dnia wygrać mógł tak właściwie niemal każdy z uczestników.

Oglądając mecze o miejsca 4-6 w końcówce turnieju można było mieć wrażenie, że to rozgrywki o najwyższe stopnie podium. Rywalizacja pomiędzy MSP Bochnia, Beskidem Gilowice i Master Kids Skawa momentami naprawdę sprawiała bowiem wrażenie, że grają najlepsi. Zresztą w fazie 1/3 finału każdemu z tych zespołów brakło dosłownie odrobinę szczęścia, by walczyć o końcowy triumf. Tak było i w przypadku drużyny ze Skawy, która odpadła w serii rzutów karnych, ale też i w przypadku Beskidu, który choć przegrał wysoko, bo 0:3, z Piastem Skawina, to jednak był stroną przeważającą i stwarzającą sobie dużo okazji.

W rundzie finałowej i w całym turnieju zasłużone zwycięstwo odnieśli młodzi piłkarze z Puszczy Niepołomice, choć tak naprawdę w każdym meczu musieli o końcowy wynik walczyć do końca. Robili to na tyle skutecznie, że potem wracali ze złotymi medalami.

Nasz zespół, osłabiony brakiem wielu czołowych zawodników, spisał się tego dnia znakomicie. W grupie wprawdzie nie sprostał ekipie z Bochni, ale potem nieoczekiwane zwycięstwo z Beskidem Gilowice dało awans do grupy finałowej. Tam, mimo walki i ambicji, nie udało się pokonać ani Puszczy, ani Staniątek, więc przyszło się zadowolić trzecim, świetnym w tych okolicznościach, miejscem.

– Bardzo dobry występ chłopców w dniu dzisiejszym, a przecież niektórzy dopiero dziś debiutowali w drużynie, a część była po chorobie, bez regularnego treningu. Kilku kluczowych graczy brakowało, a mimo to udało nam się wejść do strefy finałowej. Zwłaszcza za mecz z Beskidem Gilowice należą się drużynie duże brawa! – ocenił na gorąco grę swoich podopiecznych trener Artur Wątor.

Cykl turniejów „Noworoczny Dragon Winter Cup 2019” jest współfinansowany ze środków budżetu gminy Skawina.

skawina logokolor po prawej