Rocznik 2007 o włos od zwycięstwa w Pucharze Prezesa PZPN

DPC 2018Pechowa porażka w półfinałowym meczu przeciwko Cracovii, późniejszemu zwycięzcy, i duży niedosyt, bo młodzicy młodsi Piasta byli naprawdę o krok od wygrania turnieju o Puchar Prezesa PZPN na szczeblu okręgu.

Zawody ogłoszone niewiele przed połową grudnia, odbyły się w ekspresowym tempie, bo jeszcze w …grudniu! Piast w rywalizacji grupowej poradzić sobie musiał z Błękitnymi Modlnica i Krakusem Nowa Huta. O dziwo nieco łatwiej poszło z teoretycznie mocniejszym Krakusem, bo mecz skończył się zwycięstwem 3:1. Ale także zakończona wynikiem 2:1 potyczka z Błękitnymi była pod pełną kontrolą, bo rywal gola zdobył dopiero w końcówce meczu.

Półfinał z Cracovią rozpoczął się od straty bramki. Ale potem to Piast dyktował warunki gry i najpierw wyrównał, a potem objął prowadzenie. Potem kilka niewykorzystanych okazji bramkowych i w końcówce to znów „Pasy” okazały się skuteczniejsze, wbijając nam dwa gole. W finale Cracovia też sobie poradziła, dzięki czemu może reprezentować podokręg krakowski w turnieju finałowym na szczeblu wojewódzkim.