Kadra szkoleniowa

Krzysztof Durlik – trener sekcji piłki nożnej

krzysztof-durlik28 lat; trener II klasy, licencjonowany trener Polskiego Związku Piłki Nożnej, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, w trakcie studiów doktoranckich (tytuł pracy dysertacyjnej „Somatyczne i motoryczne uwarunkowanie poziomu sportowego młodych piłkarzy nożnych”).

Były szkoleniowiec Korony Kielce, Wieczystej Kraków (seniorzy) i Cracovii Kraków, uczestnik kursów World Coaches pod auspicjami KNVB (Holenderski Związek Piłki Nożnej).

W MTS Piast Skawina odpowiada za szkolenie dziewcząt: młodziczek i orliczek, a także młodzików i …utworzonej z początkiem sezonu drużyny seniorów. W tym sezonie jego podopieczne wywalczyły 2. miejsce w ogólnopolskim finale Turnieju Orlika, wygrały wojewódzkie finały „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” we wszystkich trzech kategoriach wiekowych, a młodzicy awansowali do II ligi.


Artur Wątor – trener sekcji piłki nożnej

49 lat; dyplomowany trener piłki nożnej, licencjonowany trener Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wieloletni trener drużyn młodzieżowych, a także seniorów TKS Skawinka. Pod jego wodzą zespoły juniorskie Skawinki rywalizowały na poziomie Małopolskiej Ligi Juniorów, co potem udało się tylko podopiecznym Michała Sikory.

W MTS Piast Skawina samodzielnie odpowiada za szkolenie grup: żak A oraz orlik A, a także prowadzi raczkującą grupę trampkarza, zgłoszoną w tym sezonie po raz pierwszy do rozgrywek ligowych. Żaki i orliki pod wodzą trenera Wątora święcili w minionym roku liczne sukcesy, zwyciężając m.in. w krakowskim finale Minimistrzostw Deichmanna oraz zdobywając brązowe medale Halowych Mistrzostw Krakowa.


Daniel Kozłowski – trener sekcji piłki nożnej

daniel-kozlowski30 lat; dyplomowany instruktor piłki nożnej.

Były zawodnik drużyn młodzieżowych Wisły Kraków, z którą sięgał po liczne sukcesy w kategoriach trampkarza i juniora; potem – zawodnik Skawinki, w której barwach grał w III i IV lidze; przerwał karierę zawodniczą z powodu kontuzji.

W MTS Piast Skawina samodzielnie odpowiada za szkolenie młodzików A, orlików B oraz – wspólnie z Marcinem Dudałą – prowadzi Akademię Przedszkolaka, przygotowując najmłodszych adeptów do gry w prawdziwych rozgrywkach ligowych i turniejowych. Obecnie jest na dobrej drodze do uzyskania awansu z młodzikami do II ligi.


Paweł CZAJKA – trener piłki nożnej

Paweł Czajka30 lat, absolwent AWF w Krakowie, nauczyciel wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 1 w Skawinie. Trener II klasy, z międzynarodową licencją UEFA A, aktualnie w trakcie kursu wyrównawczego UEFA A.

Czynny zawodnik i II trener w III-ligowej Sparcie Kazimierza Wielka. Wcześniej zawodnik Limanovii (II i III liga), gdzie był również grającym asystentem trenera, a także III-ligowych: Szreniawy Nowy Wiśnicz i Hutnika Kraków.

Trenował grupy młodzieżowe w Hutniku Kraków. Od kwietnia 2016 r. rozpoczyna pracę w MTS Piast Skawina.