Niesamowita passa dziewcząt Piasta!

mecz z JagąCztery mecze i trzy zwycięstwa w ostatnich tygodniach – taki bilans niespodziewanie wysforował nasze dziewczęta z przedostatniego na …drugie miejsce w tabeli II ligi, przypomnijmy – w rywalizacji z …chłopcami! Fakt, dziewczęta mają rozegranych więcej meczów, ale i tak wynik godny szacunku!

Najpierw dziewczęta świetnie zagrały przeciwko Błękitnym Modlnica, gromiąc rywali 4:0 po golach Natalii Kuźdub (asysta Pauliny Młodzik), Młodzik (po dośrodkowaniu Kuźdub), samobójczym strzale i cudownej akcji Natalii Ciapały, która niczym Leo Messi mijała rywali aż do skutecznego strzału w pojedynku sam na sam z bramkarzem! Świetne zawody zagrały: Amelia Jarguz w bramce i Natalia Ciapała.

Tydzień później przyszło efektowne zwycięstwo wyjazdowe 5:1 ze Świtem Krzeszowice. Festiwal strzelecki rozpoczęła Aleksandra Dziób bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Potem Zuzanna Bażela przechwyciła piłkę i bez namysłu uderzyła pod poprzeczkę, podwyższając wynik. Dwa kolejne gole do swojego świetnego dorobku z rundy dopisała Natalia Kuźdub, korzystając z podań Bażeli i Lidii Kwarciak. A wynik meczu ustaliła Weronika Zawada, kończąc dobrą wrzutkę z rzutu rożnego od Kuźdub.

Wpadka przytrafiła się dziewczynom w meczu z Orłem Sidzina. Ten rywal jakoś nie leży naszemu zespołowi i – podobnie jak rok wcześniej w III lidze – i tym razem podopieczne trenera Durlika przegrały 1:5, a honorowego gola zdobyła Natalia Ciapała.

Kolejnym koncertowym meczem dziewcząt była potyczka z Jadwigą Kraków. Na wyjeździe, w meczu otwierającym sezon, lepsi byli chłopcy z Jadwigi, a naszym dziewczętom ewidentnie brakło wtedy doświadczenia. Teraz udowodniły swoją wyższość, wygrywając 4:1! Wynik meczu otworzyła Paulina Młodzik mocnym strzałem pod poprzeczkę po indywidualnej akcji. Potem dośrodkowanie Zuzanny Kościelny na gola zamieniła Natalia Kuźdub. Kolejny gol to znowu perfekcyjna wrzutka Kuźdub z rzutu rożnego (który to już mecz?!) i Paulina Młodzik trafia głową. Dobija rywali Kuźdub po błędzie obrony, kończąc pewnie w pozycji sam na sam. Świetny mecz naszych liderek (Młodzik i Kuźdub), ale i Asi Żylińskiej, która świetnie kierowała grą obronną.

– Mamy za sobą mały maraton meczów, ale widać, że jeśli jesteśmy w pełnym składzie i w dobrej formie, potrafimy powalczyć skutecznie z każdym rywalem. Mecze z Modlnicą, Krzeszowicami i Jadwigą są tego świetnym przykładem, dziewczęta zagrały w nich bardzo, bardzo dobrze i skutecznie – podsumował dobrą passę zespołu trener Krzysztof Durlik.