Młodzicy z kompletem w fotelu lidera!

młodzicyWysokim wyjazdowym zwycięstwem 6:2 nad Krakusem Swoszowice, młodzicy Piasta kontynuują znakomitą passę i z kompletem 12 punktów, wspólnie z Wisłą II Kraków (która ma 3 punkty mniej, ale i jeden mecz mniej), przewodzą stawce drużyn w EkstraLidze Młodzików.

Na mecz do Swoszowic zespół Piasta jechał w roli zdecydowanego faworyta i już pierwsze minuty meczu pokazały, że rzeczywiście goście będą dyktować warunki gry na boisku, choć na gole trzeba było trochę poczekać. Najpierw w 8 minucie Hubert Kucharz trafił w słupek bramki gospodarzy. Ale kilka minut później już się nie pomylił i bezwzględnie wykończył bardzo przytomne podanie Piotra Mogiły. Chwilę później strzał z dystansu Bartosza Pąchalskiego zatrzymał się na poprzeczce. Na 2:0 podwyższył Mogiła, któremu dobrym podaniem zrewanżował się Kucharz. Również Kucharz był autorem trzeciego trafienia, gdy po podaniu Mateusza Szopy stanął oko w oko z bramkarzem Krakusa, którego minął na pełnej szybkości i spokojnie trafił do pustej już bramki.

Po zmianie stron i wprowadzeniu kilku korekt do składu gości, piłkarze Krakusa coraz śmielej zaczęli wędrować pod pole karne Jakuba Mizery. Jednak jako pierwsi cios zadają ponownie piłkarze Piasta, a konkretnie Kucharz, który wykorzystuje podanie Łukasza Gduli i tym samym kompletuje hat-tricka. Potem do głosu dochodzą miejscowi, najpierw strzał jednego z nich trafia w poprzeczkę, ale potem dwukrotnie w odstępie trzech minut Krakus zdobywa gole. Na więcej tego dnia podopieczni Michała Józefczyka jednak już nie pozwolili. Dosłownie dwie minuty po stracie drugiej bramki Alan Bernat pięknym uderzeniem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans golkiperowi ze Swoszowic. Na 5 minut przed końcem wynik meczu na 6:2 ustala Kamil Tabor pewnie egzekwując rzut karny po faulu na Hubercie Kucharzu.

– Bardzo dobra pierwsza połowa w naszym wykonaniu, kilka dogodnych sytuacji bramkowych oraz trzy kolejne trafienia. W drugiej części gry na moment oddaliśmy inicjatywę, co ambitnie grający zespół gospodarzy potrafił umiejętnie wykorzystać. Chciałbym podziękować chłopcom za zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę budowaną dobrymi wynikami. Komplet punktów zdobyty na trudnym terenie cieszy, choć wiemy, że najtrudniejsze spotkania z Bronowianką i Wisłą Kraków dopiero przed nami – skomentował po meczu trener Michał Józefczyk.

Krakus Swoszowice – Piast Skawina 2:6 (0:3) Krakus 41′ 44′ – Hubert Kucharz 14′ 26′ 35′ Piotr Mogiła 19′ Alan Bernat 46′ Kamil Tabor 55′

Piast Skawina: Jakub Mizera – Mateusz Szopa, Jakub Podoba, Kamil Tabor – Hubert Kucharz, Bartosz Pąchalski, Kacper Nowak, Piotr Mogiła – Alan Bernat oraz Adrian Bębenek, Łukasz Gdula, Filip Jamróz, Olaf Ruśniak, Bartłomiej Rybarczyk.