Młodzicy wreszcie przełamali impas

Młodzicy_foto drużynoweW EkstraLidze Młodzików wreszcie przełamanie! Choć nie bez trudów, Piast pokonał Krakusa Swoszowice na własnym boisku, co po słabszych meczach ze Słowikiem Olkusz i Borkiem Kraków – pozwoliło zejść z boiska z uczuciem małej ulgi!

Choć od początku meczu widać było, że to po stronie gospodarzy jest większa kultura piłkarska, to jednak nie wszystko układało się po myśli podopiecznych trenera Michała Józefczyka, którzy długo bili w mur zorganizowanej i bardzo dobrze poukładanej drużyny Krakusa. Nic dziwnego, że długo żadnej ze stron nie udawało się strzelić gola, biorąc pod uwagę fakt, że najwięcej walki (często wręcz siłowej) było w środkowej strefie boiska. Oczywiście więcej piłką operował nasz zespół, ale bez efektów bramkowych.

Pojedynek rozruszał się nieco po przerwie. I po przerwie pękła też dobrze zorganizowana defensywa gości. W 41 min szybki kontratak Piasta, w okolicach narożnika pola karnego do piłki dopadł Hubert Kucharz, wyłożył ją nadbiegającemu z tyłu Piotrowi Mogile, a ten bardzo mocnym uderzeniem nie dał żadnych szans bramkarzowi. Tylko kilka minut trwała radość miejscowych z prowadzenia, bo po prostej stracie w środku boiska to goście wyprowadzili zabójczą kontrę; pierwszy strzał rywala Kuba Mizera odbił, ale wobec dobitki był już bezradny. Piast nie zamierzał jednak składać broni i po faulu w bocznym sektorze boiska na Piotrku Trzyszczyku, do rzutu wolnego podszedł Hubert Kucharz, popisując się i mocnym, i precyzyjnym uderzeniem, mijając biernych w tej sytuacji obrońców.

– To było bardzo trudne spotkanie – zdobyty komplet punktów traktujemy z szacunkiem, ponieważ zespół Krakusa mający w swoich szeregach kilku naprawdę bardzo zdolnych zawodników, okazał się niezwykle trudnym przeciwnikiem – ocenił po meczu trener Michał Józefczyk. – Chciałbym pochwalić chłopców za to, czego zabrakło nam w poprzednich meczach – chłodne głowy oraz koncentrację od pierwszej do ostatniej minuty. Naszym celem jest utrzymanie pozycji wicelidera ligowej tabeli, choć doskonale wiemy, że z każdą kolejną potyczką poprzeczka idzie w górę.

Piast Skawina – Krakus Swoszowice 2:1 (0:0) Piotr Mogiła 41′ Hubert Kucharz 52′ – Krakus 47′

Piast: Jakub Mizera – Piotr Trzyszczyk, Jakub Podoba, Kamil Tabor – Kacper Nowak, Bartosz Pąchalski – Alan Bernat, Hubert Kucharz, Piotr Mogiła oraz Adrian Bębenek, Filip Jamróz, Aleksander Migdał, Mateusz Szopa.