Jadwiga silniejsza od …dziewcząt z Piasta

FOTO_WYTRYCH_piłkiChłopcy reprezentujący drużynę o wdzięcznej nazwie – Jadwiga, pokonali 4:2 dziewczęta z Piasta Skawina w ramach 2. kolejki II ligi krakowskiej młodzików. Choć wyniku nie ma się co wstydzić, była szansa na troszkę więcej. Szkoda, że w meczu nie mogły zagrać Paulina Młodzik i Amelia Jarguz.

Mecz zaczął się od dwóch bardzo szybkich ciosów ze strony gospodarzy, którzy już po 3 minutach prowadzili 2:0. Chwila dekoncentracji kosztowała dziewczyny na tyle dużo, że trzeba było nie tylko się otrząsnąć ze straty bramek, ale jeszcze powalczyć o „powrót” do gry. Tak się stało, bo najpierw Aleksandra Dziób strzeliła kontaktowego gola bezpośrednio z rzutu rożnego, a kilka minut później Natalia Kuźdub wykorzystała sprytne podanie od Joanny Żylińskiej. Do przerwy było więc 2:2 i wszystko miało rozstrzygnąć się w drugiej połowie.

Po przerwie zaczęło się niemal identycznie jak w pierwszej części – od szybko strzelonej bramki przez drużynę Jadwigi. Choć podopieczne trenera Krzysztofa Durlika ambitnie walczyły próbując odwrócić losy meczu, nie udawało się strzelić wyrównującej bramki. Tymczasem sztuka ta udała się gospodarzom i gdy na kwadrans przed końcem ich prowadzenie sięgnęło dwóch bramek, z naszych dziewcząt powoli zaczęła ulatywać wiara w korzystny rezultat.

– Zagraliśmy trochę słabiej niż w pierwszym meczu ze Świtem Krzeszowice, ale i rywal na pewno był mocniejszy. Cieszę się, że po nieudanym początku dziewczyny potrafiły powalczyć i doprowadzić do wyrównania. Na szczęście we środę gramy kolejny mecz i mam nadzieję, że się odkujemy – skomentował porażkę trener Krzysztof Durlik.

Jadwiga Kraków – Piast II Skawina 4:2 (2:2) Jadwiga 1′ 3′ 31′ 44′ – Aleksandra Dziób 12′ Natalia Kuźdub 19′

Piast Skawina: Helena Glinka – Erika Stankowska, Natalia Ciapała, Weronika Zawada – Zuzanna Kościelny, Joanna Żylińska, Aleksandra Dziób, Natalia Kuźdub – Zuzanna Bażela oraz Natalia Sroka.