HMK: świetne wyniki żaków Piasta

żakiW Halowych Mistrzostwach Krakowa 2018/19 świetnie radzą sobie żaki Piasta. Obie drużyny trenera Artura Wątora (2010, 2011)  zajmują czołowe miejsca w swoich grupach, nawiązując do najlepszych czasów, kiedy to nasze drużyny stawały na podium tej rywalizacji!

Żaki młodsze (rocznik 2011) przewodzą tabeli swoich rozgrywek, dzięki dwóm bardzo wysokim zwycięstwom odniesionym nad TS Węgrzce (9:0) i Gwarkiem Wieliczka (8:2). – W tym roczniku mamy naprawdę świetną drużynę, która grając w pełnym składzie jest w stanie wygrywać z każdym. Bardzo się cieszę z dobrego startu rozgrywek, będziemy próbowali wygrać grupę, a potem powalczyć o czołowe lokaty w turnieju finałowym – ocenił trener Artur Wątor.

Świetny start odnotowały też żaki starsze (rocznik 2010), choć mają w grupie bardzo trudnych rywali. Na początku nasz zespół pokonał zawsze groźną Polonię Kraków 1:0, ale dwa kolejne mecze rozstrzygnęły się na korzyść przeciwników – 0:1 z Jadwigą Kraków i 0:2 z Bonito Mszana Dolna. Dwa kolejne wygrane mecze – przeciwko Pogoni Kraków 2:0 i Cracovii 3:0 – pozwoliły podopiecznym trenera Wątora awansować na drugie miejsce w tabeli. – Trafiliśmy do bardzo mocnej grupy, w której nie mieliśmy dotychczas słabego rywala. Cieszy mnie, że tracimy bardzo mało bramek, i że – choć nie mamy w zespole indywidualności – tworzymy bardzo mocny kolektyw – ocenił szkoleniowiec.

Kolejne mecze nasi najmłodsi adepci futbolu rozegrają już po feriach, podczas których niektórzy trochę od piłki nożnej odpoczną, a niektórzy wręcz przeciwnie – szlifować będą formę na obozach.