Eliminacje Halowych Mistrzostw Małopolski – za nami!

IMG_7308Jedno zwycięstwo, aż cztery drugie miejsca – oto dorobek naszych żeńskich drużyn w turniejach eliminacyjnych Halowych Mistrzostw Małopolski Kobiet w piłce nożnej. Pewne awansu do finałów mogą być trampkarki i orliczki, a seniorki, juniorki i młodziczki muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Okres świąteczno-noworoczny był niezwykle intensywny dla naszych dziewcząt, które – w sile aż pięciu zespołów – w tym czasie rozegrały swoje turnieje eliminacyjne. Szczęśliwie, wszystkie zawody odbywały się w Skawinie. Własny obiekt okazał się dość szczęśliwy dla podopiecznych trenera Krzysztofa Durlika, które w każdej z kategorii wiekowych spisały się na miarę swoich możliwości, czyli …dobrze!

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły trampkarki, które zwyciężyły bezapelacyjnie, każdego z trzech rywali ogrywając nie tylko wyraźnie, grając przy tym z niezwykłą swobodą, pięknie dla oka. W pierwszym meczu z Iskrą Brzezinka (2:0) dziewczęta wprawdzie jeszcze raziły nieskutecznością, ale dwie kolejne gry były już niezwykle dla nich udane (5:1 z Wisłą Brzeźnica, 8:0 ze Starówką Nowy Sącz). Zwycięstwo w turnieju i awans do finału, który odbędzie się 3 marca w Skawinie.

O krok od sensacyjnego zwycięstwa turniejowego były juniorki młodsze, choć w przypadku Piasta – trampkarko-juniorki, z naciskiem na ten pierwszy człon. Większość składu stanowiły bowiem trampkarki, które tego samego dnia wygrały turniej we własnej kategorii wiekowej. W pierwszym meczu Piast ograł faworyta – UKS Staszkówka Jelna 2:1, w kolejnym – o mało nie oprawił kolejnego wyżej notowanego rywala, FSA Kraków, ale w końcówce zwycięstwo zmieniło się w remis 1:1. Dalej jednak wszystko było w nogach naszych dziewcząt. Niestety przeciw najniżej notowanej Starówce chyba brakło już sił i zakończyło się porażką 1:4. Turniej wygrały dziewczęta z FSA Kraków, Piast zajął drugie miejsce, wyprzedzając drużyny z Sądecczyzny.

Równie miłą niespodziankę sprawiły młodziczki. Pierwsze dwa mecze rozstrzygnęły na swoją korzyść, zwyciężając 1:0 z Wrzosami Osieczany i 3:0 z Rysami Bukowina Tatrzańska. Dopiero ostatni mecz zakończył się wysoką porażką przeciwko pozostającej poza zasięgiem rywalek drużyny UKS Staszkówka Jelna (0:7). Tak czy inaczej – drugie miejsce daje spore nadzieje na awans do finałowych zawodów!

Rywalizacja seniorek miała dla Piasta niemal identyczny scenariusz jak rywalizacja młodziczek. Dwa zwycięstwa na początek – 3:1 z Novi Narama i 1:0 z Zielonką Wrząsowice i wysoka porażka na koniec (0:8 z Rysami Bukowina Tatrzańska). Drugie miejsce na koniec i …oczekiwanie na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Jako ostatnia z drużyn Piasta rywalizowała ekipa orliczek. Bardzo mocna grupa walczyła o punkty w Skawinie, nie mogą więc dziwić bardzo wyrównane wyniki meczów. Nasz zespół uległ 2:3 Wiśle Brzeźnica, następnie pokonał 6:0 Iskrę Brzezinka, by na koniec bezbramkowo zremisować z Rysami Bukowina Tatrzańska, przy czym wynik tego meczu nie miał już większego wpływu na końcowe rezultaty turnieju, bo było wiadomo, że Wisła (z pierwszego miejsca) i Piast (z drugiego) zagrają w finale. A ten odbędzie się 3 marca w Skawinie.

– Myślę, że można być bardzo zadowolonym z wyników. Trampkarki i orliczki zrealizowały plan, jakim był awans do finałów. Każda pozostała nasza drużyna osiągnęła chyba więcej niż pierwotnie zakładaliśmy. Żal, że juniorkom tak niewiele brakło, by wywalczyć bezpośredni awans ze zdecydowanie najsilniejszej grupy. Pozostaje mieć nadzieję, że korzystnie ułożą się rezultaty w innych grupach. Tak czy inaczej – wszystkie dziewczyny spisały się bardzo dobrze i oby to był dobry prognostyk na cały 2019 rok – podsumował trener Krzysztof Durlik.