EkstraLiga Młodzików: kolejny świetny mecz naszych!

Młodzicy_foto drużynoweTrzy mecze, trzy zwycięstwa! Takim bilansem na starcie nowego sezonu pochwalić się może drużyna młodzików Piasta w EkstraLidze Krakowskiej. Tym razem podopieczni Michała Józefczyka pokonali 3:0 Słowika Olkusz.

Od pierwszych minut spotkania gospodarze przejęli inicjatywę i kontrolowali to, co dzieje się na boisku. W ataku Piast stwarzał sobie dużo dobrych sytuacji strzeleckich, natomiast pewna i skuteczna gra w obronie sprawiała, że goście z rzadka tylko próbowali wyprowadzać kontrataki, najczęściej rozbijane daleko od bramki Jakuba Mizery. Pierwsza bardzo groźna akcja miała miejsce w 6 minucie, ale strzał Huberta Kucharza po podaniu Piotra Mogiły, trafił w słupek. Kilka chwil później role się odwróciły, dokładnym podaniem Mogiłę obsłużył Kucharz i tym razem już nic nie stanęło na przeszkodzie, by otworzyć wynik meczu. Kolejne bramki wisiały w powietrzu, w najgroźniejszej sytuacji mocne uderzenie z dystansu Kucharza końcówkami palców przeniósł nad bramką golkiper. W 23 min było już jednak 2:0, gdy po rzucie rożnym Alana Bernata, Kacper Nowak głową trąca piłkę, a do bramki pakuje ją Bartosz Pąchalski, notując tym samym debiutanckiego gola w rozgrywkach młodzików. Szans bramkowych było znacznie więcej (nieznacznie mylili się w swoich strzałach Łukasz Gdula, Hubert Kucharz, Kamil Tabor i Kacper Nowak), ale do przerwy wynik ustabilizował się na 2:0.

Po przerwie, nawet mimo roszad personalnych na boisku, gra Piasta nie traciła na jakości, a intensywność akcji naprawdę robiła duże wrażenie. Swoje szanse na początku drugiej części gry mieli Kucharz, Filip Jamróz i Mogiła, ale ich strzałom brakowało dokładności. Z kolei goście, jeśli stwarzali jakieś zagrożenie, to wyłącznie po stałych fragmentach gry. Wynik meczu ustalony został po akcji z 52 min, gdy faulowany zostaje z dala od pola karnego bardzo aktywny tego dnia Mogiła. Do piłki podszedł Kacper Nowak i mocnym, technicznym strzałem wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki gości.

– Oprócz okazałego wyniku, bardzo cieszy styl w jakim chłopcy odprawili kolejnego przeciwnika. Pomimo ambitnej gry Słowika, całkowicie zdominowaliśmy przebieg boiskowych wydarzeń. Udowodniliśmy tym samym, że dotychczasowy komplet punktów nie był dziełem przypadku. Notujemy bardzo dobry początek rozgrywek, jednak do wszystkiego podchodzimy z należytą pokorą. Nasze skupienie obejmuje każde kolejne spotkanie – ciężko pracując chcemy sprawiać sobie coraz więcej radości – mówił po meczu trener Michał Józefczyk.

Piast Skawina – Słowik Olkusz 3:0 (2:0) Piotr Mogiła 10′ Bartosz Pąchalski 23′ Kacper Nowak 52′

Piast Skawina: Jakub Mizera – Mateusz Szopa, Jakub Podoba, Kamil Tabor – Hubert Kucharz, Bartosz Pąchalski, Kacper Nowak, Piotr Mogiła – Łukasz Gdula oraz Tomasz Tyrka, Alan Bernat, Adrian Bębenek, Filip Jamróz, Bartłomiej Rybarczyk.