Dziewczyny nie zwalniają tempa!

MłodziczkiKolejnym efektownym zwycięstwem zakończył się mecz naszych dziewcząt w II lidze młodzików. Tym razem wyższość podopiecznych trenera Krzysztofa Durlika uznać musieli chłopcy z Lotnika Kryspinów. Tym samym Piast II zachował pozycję wicelidera rozgrywek!

Jako pierwsi cios wyprowadzili gospodarze, którzy szybciej się przebudzili (mecz rozgrywano o 9 rano). Ale strata bramki tylko podkręciła tempo dziewcząt, które jeszcze przed przerwą zaaplikowały Lotnikom trzy gole. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystywała Natalia Kuźdub, doprowadzając do remisu. Potem po rzucie rożnym trafiła Aleksandra Dziób, aż wreszcie nieszczęśliwie interweniował jeden z miejscowych, trafiając piłką Zuzannę Kościelny, która w ten sposób zaliczyła trafienie.

Gdy krótko po przerwie Joanna Żylińska wykorzystała dośrodkowanie Natalii Kuźdub z rzutu rożnego i zrobiło się 4:1, stało się jasne, że drużyna z Kryspinowa tych strat już nie zdoła odrobić. Tym bardziej, że nasz zespół nie miał tego dnia słabszych ogniw i cały zespół prezentował się naprawdę dobrze. Ostatecznie Lotnik zdołał nieznacznie zmniejszyć straty, strzelając drugiego gola i na tym liczniki obu drużyn się zatrzymały.

– To był nasz naprawdę dobry mecz. Nawet nie sposób kogoś szczególnie wyróżnić, bo wszystkie zawodniczki zagrały to, co powinny. Chciałoby się zawsze widzieć ten zespół tak grający, a ostatnio często tak jest – uśmiechał się trener Krzysztof Durlik, oceniając postawę swoich zawodniczek.

Lotnik Kryspinów – Piast II Skawina 2:4 Natalia Kuźdub 13′ Aleksandra Dziób 17′ Zuzanna Kościelny 25′ Joanna Żylińska 34′

Piast: Amelia Jarguz – Erika Stankowska, Joanna Żylińska, Weronika Zawada – Natalia Ciapała, Lidia Kwarciak, Aleksandra Dziób, Paulina Młodzik – Natalia Kuźdub oraz Zuzanna Kościelny, Martyna Godyń, Zuzanna Bażela.