Dziewczęta umacniają się na prowadzeniu AKF

AKF_Piast U-14Trzy zwycięstwa i remis dały naszym piłkarkom w kategorii U-14 kolejne 10 punktów i pozwoliły umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji Akademii Kobiecego Futbolu.

W pierwszym meczu podopieczne Krzysztofa Durlika pokonały 3:0 Starówkę Nowy Sącz, a gole zdobywały: Natalia Kuźdub (mocny strzał z woleja), Julia Szymuś (po podaniu Aleksandry Dziób, do pustej bramki), Paulina Młodzik (potężne uderzenie lewą nogą). W kolejny meczu przeciwko Naprzodowi Sobolów było już znacznie trudniej i ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów (1:1; gola zapisała na koncie Natalia Kuźdub po indywidualnej akcji). Rewanżowy mecz z drużyną z Sobolowa to już zwycięstwo Piasta, choć również po walce, 2:1. Do bramki rywalek trafiały: Natalia Kuźdub i Weronika Zawada, w samej końcówce spotkania. Wreszcie ostatni mecz przeciwko Prądniczance II Kraków zakończył się wysoką wygraną 4:0, a łupem bramkowym podzieliły się: Natalia Kuźdub, Zuzanna Kościelny, Aleksandra Dziób i Weronika Zawada. Wszystkie gole padły po zespołowych akcjach, kończonych w zasadzie strzałem do pustej bramki.

W zawodach wzięły udział: Amelia Jarguz – Julia Szymuś, Joanna Żylińska, Aleksandra Dziób, Natalia Kuźdub, Paulina Młodzik, Lidia Kwarciak, Natalia Ciapała, Weronika Zawada, Weronika Kukla, Zuzanna Kościelny.