Dziewczęta 2. w Mistrzostwach Grupy Wyszehradzkiej!

Piast w krzeszowicachDrugie miejsce w bardzo mocno obsadzonym Międzynarodowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Krzeszowicach – zajęły nasze dziewczęta. „Po drodze” do finału pokonały m.in. jedną z najlepszych słowackich drużyn – Tatran Presov.

W pierwszym meczu turnieju podopieczne trenera Krzysztofa Durlika pokonały 1:0 bardzo groźny zespół Football Success Academy, a autorką trafienia była Natalia Kuźdub. Drugi mecz był niezwykle emocjonujący i niezwykle widowiskowy, co potwierdza liczba 8 goli na koncie obu drużyn. Wymiana ciosów z Tatranem Presov zakończyła się zwycięstwem Piasta 5:3. Słowackie piłkarki dwukrotnie obejmowały prowadzenie, ale Aleksandra Dziób i Julia Szymuś doprowadzały szybko do wyrównania. Na prowadzenie nasz zespół też wychodził dwukrotnie, w obu przypadkach za sprawą rozgrywającej świetne zawody Pauliny Młodzik. Wreszcie na 5:3 wynik ustaliła Natalia Kuźdub. Ostatni mecz grupowy to derby Piast I – Piast II (drużyna złożona głównie z orliczek) zakończony zwycięstwem 6:1 (gole: Natalia Ciapała 2, Weronika Kukla 2, Weronika Zawada, Lidia Kwarciak).

W ćwierćfinale przeciwko drużynie Naprzodu Sobolów Piast był z pewnością postrzegany w roli faworyta, niemniej rywalki usposobione bardzo defensywnie, utrzymały bezbramkowy remis do samego końca i o awansie do dalszych gier decydować miały rzuty karne. Tu nasz zespół udokumentował swoją przewagę, zasłużenie awansując do półfinału. Mecz o awans do finału przeciwko AS KSB Lędziny był bardzo dobry w wykonaniu naszych dziewcząt, co zaowocowało zwycięstwem 3:1. Kolejne dwa gole na swoje konto zapisała Paulina Młodzik, a jednego dołożyła Zuzanna Kościelny.

Finałowy pojedynek przeciwko naszpikowanej reprezentantkami Polski i Małopolski Wierzbowiance Wierzbno długo był bezbramkowy, a dwie znakomite sytuacje na prowadzenie zmarnowały napastniczki Piasta. W końcówce doświadczenie rywalek wzięło górę i ostatecznie wysoko wygrały one z Piastem 4:0.

– To był dla nas bardzo pożyteczny sprawdzian, zwłaszcza w kontekście zaplanowanego na 5 stycznia turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski U-14 w futsalu – powiedział trener Krzysztof Durlik. – Drugie miejsce jest wynikiem, który z jednej strony jest zasłużony, bo dziewczęta bardzo dobrze, równo prezentowały się przez całe dwa dni, a z drugiej – wydaje się, że wygrana w finale była poza naszym zasięgiem. Choć może gdybyśmy objęli prowadzenie…

W Krzeszowicach drużyna Piasta grała w składzie: Amelia Jarguz, Kinga Seweryn – Julia Szymuś, Weronika Kukla, Paulina Młodzik, Joanna Żylińska, Aleksandra Dziób, Natalia Kuźdub, Erika Stankowska, Lidia Kwarciak, Weronika Zawada, Natalia Ciapała, Zuzanna Kościelny.